pátek 16.listopad 2018

DEBUSTROL, HYPNOS - Československé tour II. 2018

 

DEBUSTROL
Skupina DEBUSTROL vznikla v prosinci roku 1986 v Mladé Boleslavi z iniciativy kytaristy a zpěváka Kolinse, a dá se oprávněně považovat domácího za průkopníka i stálici thrash metalu. V roce 1988 vystoupila na legendárním pražském festivalu Death metal Session v Praze, krátce na to vydala revoluční demo „Vyznání smrti“ a zařadila se mezi nejvýznamnější Československé metalové spolky všech dob. Předloni vydali již desáté dlouhohrající album nazvané „Válka“, z něhož se bude hrát samozřejmě i na připravovaném turné po Čechách a Slovensku. V nejbližší době DEBUSTROL navíc zveřejní nový videoklip. Letošní sezóna je pro kapelu už dvaatřicátá a budiž jí ke cti, že ani za více než tři dekády neuhnula od svého nekompromisního hudebního i textového projevu.

HYPNOS
Death metalový HYPNOS byl založen na sklonku roku 1999 dvěma bývalými členy známějších KRABATHOR – Brunem a Pegasem. Skupina vydala rychle po sobě dvě dlouhohrající desky a koncertovala po celé Evropě po boku skupin jako například Morbid Angel, Vader, Behemoth. Z nedávné minulosti je určitě nejdůležitější koncertní akcí východoevropské turné se Švédy Amon Amarth v roce 2014. HYPNOS loni vydali u německých Einheit Produktionen své páté řadové album „The Whitecrow“, znovu pod dohledem norského producenta Borge Finstada, V letošním roce HYPNOS absolvovali například květnové Evropské turné a vystoupení na festivalech jako Brutal Assault (CZ) nebo Kaltenbach open air (AUT).

 

START: 19:00 Hod.
VSTUP/ENTER: 290,- Kč, vstupenky pouze na místě v den koncertu

sobota 17.listopad 2018, 19:00 hod., 80,- Kč

10. let The MATRONES

Je to již dlouhých 10 let - ANO JE TO TAK ! Na hudební scéně je již 10 let kapela MATRONES. A to chce pořádnou kalbu!!! Tak dovalte do Hard Cafe 17.11.2018, kde vám zahrají a podpoří jubilanty :

 

20h - 21h : ResistCore
21h - 22h : Periferic
22h - 23h : The Matrones
23h - ...    : rokotéka

 

START: 19:00 Hod.
VSTUP/ENTER: 80,- Kč

sobota 24.listopad 2018, 19:00 hod.,

SEBASTIEN, EAGLEHEARD, AHARD

 

Jen těsně poté, co kapely SEBASTIEN a EAGLEHEART nasají něco elfské tématiky od Emerald Shine a Snaeffel, zamíří společně do míst, kde „nebe má plno stuh a slunce rudej pruh“. Tam v Karviné v klubu Hard Cafe se 24.listopadu 2018 k této dvojici připojí heavy metaloví AHARD z Orlové. 
SEBASTIEN dosáhli za deset let svého působení na scéně více, než většina českých rockových/metalových uskupení - dvě evropská turné (první s kapelou Circle II Circle - USA, druhé s kapelou Masterplan (DE)), třikrát hlavní pódium největšího českého rockového/metalového festivalu Masters Of Rock, předskakování před Alicem Cooperem, Fates Warning atd., jako třetí česká kapela v historii hráli SEBASTIEN na největším heavy metalovém festivalu světa - WACKEN 2016, nebo Rock Tower v polském Płocku. K tomu připočítáme tři úspěšná alba vydaná v celosvětové distribuci, spolupráci se jmény světové scény jako např. Tony Martin (ex-Black Sabbath), Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween), Doogie White (který byl u vás letos) nebo Amanda Somerville a přes 1 milion shlédnutí posledního singlu "AMY", či současné angažmá zpěváka George Raina na postu baskytaristy kapely CITRON a máte tu kapelu světových kvalit.

Přední česká powermetalová formace EAGLEHEART je na scéně letos již patnáct let, během kterých si vypracovala výraznou pozici nejen na české metalové scéně. V loňském roce kapela vydala svou třetí a podle mnohých doposud nejlepší desku "Reverse", která sklidila úspěch u nás i v zahraničí, včetně trhů v zámoří a v Japonsku. Čtenáři časopisu Spark ji dokonce v anketě označili za nejlepší českou metalovou desku roku 2017! Kapela je založena na spojení podmanivé melodiky, energie a rychlosti v kombinaci se třemi unikátními zpěvy. Kytarista a jeden ze tří zpěváků kapely, Michal Kůs, zároveň působí v nové sestavě české metalové legendy Kreyson.

 

START: 19:00 Hod.
VSTUP/ENTER: 80,- Kč

sobota 15.prosinec 2018, 18:00 hod.

KARVINSKÉ a SLEZSKÉ ROCKOVÉ LEGENDY

Letošní ročník Karviských a Slezských Rockových Legend se uskuteční opět v prosinci, a to v sobotu 15.12.2018, jako headliner vystoupí karvinský rodák a patriot MILOŠ DODO DOLEŽAL. Postupně budeme přidávat další účinkující kteří podpoří naši tradiční nostalgicko vzpomínkovou akci na které si připomeneme kdo a co z Karviné vzešlo, a na co a na koho jsme my karvinští rockeři pyšní.

Další vystupující : MORAVA, BASTARD, MORAVIUS, CLUSTER, ANDY MARSHALL BAND, BUBBLE METAL

 

START: 18.00 Hod.
VSTUP/ENTER:

Partneři a sponzoři

Hudební školy v Hard Cafe