Když něco končí, něco jiného musí začít

Staré Hard Cafe, jenž nám bylo dlouholetým přítelem, muselo ustoupit vyšším zájmům naší přemilé demokracie a nelítostný stroj ničí zdroj příjemných vzpomínek a báječných akcí. Snad vyšší moc tomu chtěla, že vše zlé je k něčemu dobré, jak víme a tudíž nás to donutilo hledat prostory jiné. Minulost se bourá, budoucnost se staví. Našlo se báječné místo v podzemních prostorech pod prodejnou Tesco expres v blízkosti kina Centrum a to vlastně v ideálním místě,  centru Karviné Mizerov. Tak co .... hurá, jdeme stavět klub ... "hm" ... to jsme ještě nevěděli, co nás čeká. I zde nastoupili nelítostné stroje, avšak v tomto případě nikoliv k likvidaci , ale k tvorbě nového pokračování fenoménu Hard Café.

 

Kudy tudy do Bavorova

Destruktivní práce by nám šla, vždyt to se říká o rockerech ... "hm". Vlna solidarity a pracovního nadšení byla obrovská ..."sakra" ... vždyť budeme mít nový klub !!! Ale kudy tam polezeme ??? No co, vybouráme vchod. Destruktivní práce ano, ale potom budeme tvořit, zatím za pomocí strojů, ale pak i kladiv v rukou odhodlaných kytaristů, houslistů, basáků, bubeníků a všech těch, kteří si stavbu klubu vzali za věc osobní hrdosti, se prostory začínají pomalu měnit v něco, co se z počátku těžko definuje. Stále ale věříme, že to bude hudební klub a hlavně, máme VCHOD.

 

Kanárské ostrovy

Kdesi na Kanárských ostrovech zatím pomalu vzniká projekt, jak by klub měl vypadat. Ing. Leszek Lipka, náš kamarád, rýsuje pod mdle svítící svíčkou svůj životní projekt. Vosk stéká na rýsovací pergamen a moskyti za okny chýše řvou svou noční serenádu. Lipka se ale nevzdává a bojuje a rýsuje a tvoří ...svuj pohled upřený k moři. Vizi ma jasnou a ví přesně kudy ... na nový bar šlohneme sudy ... “ A pivní láhve!!!“ ... do ticha zařve ...

 

Je to vůbec možné ?

Zapojila se velká spousta lidí, ani člověk netušil, kolik řemeslníků je v jeho okolí. Pracovalo se dnem i nocí, bouralo se, zdilo, vrtalo, lepilo a taky se hodně vypilo. Po práci je holt žízeň. Pomaličku se ruina stávala něčím, co se začlo podobat klubu..Asi zde je zbytečné vypisovat všechna úskalí a problémy, které po dva roky provázeli dobrovolníky a všechny, co na klubu makali, ale vězte, že jich nebylo málo. Důležité je, že dnes klub stojí a je vám k dispozici. Měl by přinášet radost, zábavu, vzdělání a měl by být něčím, co si budeme hýčkat. Alespoň my ano ... Co vy ??!!!

Mimochodem – Veliké díky všem, co pomáhali !!! Neuvěřitelné se stalo skutečností !!!

 

Klub jede bomby

Možná to není nejluxusnější místo, nebo klub v republice, ale je náš a takhle nějak nyní vypadá. Nakonec je to jako s bydlením, můžete mít luxusní nábytek, luxusní koupelnu, plyšový koberec a čert ví co ještě, ale nakonec záleží vždy na lidech, kteří prostory obývají a navštěvují. Ti vytváří tu pohodu a „ksicht“ daného místa..Takže po dvou letech klub konečně funguje a snad ten „ksicht“ je a bude vždy takový, aby se tu lidé cítili dobře a hlavně se rádi vraceli.

 

Co dodat ???

Už nic.... jen prostě přijďte a nenechte nás ve štychu !!!!!

 

Partneři a sponzoři

Hudební školy v Hard Cafe